Блоги

Якщо ви є приватним підприємцем на загальній системі оподаткування або особою, яка проводить незалежну професійну діяльність та/або отримували доходи як пересічні громадяни від інших фізичних осіб і при цьому податки не сплачувалися, іноземні доходи, а також у разі отримання доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів в такому разі ви маєте обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи.

Фахівців ДФСУ запитали: за якою ставкою ПДФО оподатковуються суми лікарняних, нарахованих та виплачених в січні 2016 року, але за період 2015 року, та суми відпускних, нарахованих та виплачених в грудні 2015 року за період січня 2016 року? Податківці відповіли наступним чином. Відповідно до п. 163.1 ст. 163 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Ставка ЄСВ застосовується та, яка діяла на момент нарахування виплат. Про це зауважує ГУ ДФС у Черкаській області у вебінарі з оглядом змін у податковому законодавстві, який розміщено на їхньому сайті.

Податківців запитали: хто є уповноваженою особою платника податків (ЮО або ФОП), яка має право підпису податкової звітності? Податківці відповіли наступним чином. Уповноваженою особою юридичної особи, яка має право підпису податкової звітності, є особа, визначена установчими документами юридичної особи.

З 1 січня 2015 року кардинально змінено підходи щодо визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток. За результатами діяльності за 2015 рік суб'єкти господарювання визначають показники у декларації за формою,затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 і зареєстрованої в Мінюсті 11.11.2015 за N 1415/27860.